ظروف کریستال از محبوب ترین محصولات نزد اکثر ما هستند ؛ دانستنی هایی مفید و راهنمای خرید ظروف و سرویس کریستال را در ادامه مطالعه فرمایید

محتوای کریستال چیست؟
به‌طور کلی برای داشتن یک محصول مرغوب کریستالی، آن محصول باید دارای 24 درصد سرب باشد تا با استفاده از امتیازات این ماده، شفافیت و جلای بسیار مناسب یا همان برقی که باعث جلب نظر متقاضیان می‌شود، ایجاد شود.

بنابراین هرچه درصد وجود سرب در کریستال مورد نظر ما کمتر باشد، درواقع شفافیت و جلای کمتری داریم، از این‌رو تولید‌کنندگان با استفاده از برچسب‌هایی مخصوص و البته درج مشخصات مواد اولیه تولید، اطلاعات مربوط به میزان سرب موجود کالا را مشخص می‌کنند، اما این پایان کار نیست، چون یک خاصیت بسیار مشخص سرب که همان وزن مخصو‌ص‌اش است باعث می‌شود تا بتوانید کریستال مرغوب را از کریستال معمولی تمیز دهید.


هنری یا مصرفی؟
باتوجه به کاربرد این وسیله می‌توان کریستال‌ها را به دو نوع مصرفی یا تزئینی تقسیم‌بندی کرد

بنابراین همان‌طور که از نوع تقسیم‌بندی این لوازم مشخص است، کریستال‌های مصرفی کاملا برای کاربردهای روزانه مورد استفاده هستند و می‌توان از آنها برای موارد مختلف استفاده کرد.

اما آن دسته از کریستال‌ها که به‌عنوان کریستال هنری یا اثری هنری تولید می‌شوند، با توجه به مواد به کار رفته در تزئین آنها مثل طلا، نقره و رنگ‌های کوره‌ای برای استفاده روزانه هرگز کاربردی نیستند و صرفا برای قرار گرفتن در ویترین از آنها استفاده می‌شود.

بنابراین اگر قصد خرید دارید این دو کاربرد را کاملا مد نظر داشته باشید تا مبادا برای خرید‌ دچار اشتباه شوید.

البته این اشتباه می‌تواند به قیمت پرداخت تفاوت قابل توجه مبلغی برای خرید یک وسیله منجر شود، چون آثار هنری کریستالی گاهی اوقات واقعا قیمت نداشته و توافقی فروخته می‌شوند.


نحوه انتخاب چیست؟
حالا که با گزینه‌های متفاوت درباره نحوه انتخاب کریستال مناسب آشنا شدیم بد نیست کمی هم درباره چگونگی تشخیص یک کریستال خوب اطلاعاتی داشته باشیم، چون این پرسش اصلی بسیاری از متقاضیان خرید است.

به طور کلی متناسب با مواد تشکیل‌دهنده کریستال باید فاکتورهای بسیاری را مدنظر قرار دهیم تا بتوانیم خریدی مطمئن داشته باشیم.

این موارد به این ترتیب است که قبل از هرچیزی باید به ظاهر و نحوه تراش آن وسیله توجه داشت.

اما هرگز فراموش نکنید کریستالی که قصد خرید آن را دارید نباید دارای حباب باشد و از نظر تشکیل بدنه یک دست باشد.

پس از توجه به این موارد کافی است به رنگ کریستال مورد نظرتان توجه کنید.

هرچه کریستال دارای رنگ شفاف‌‌تری باشد معنی آن است که مواد تشکیل‌دهنده آن با کیفیت‌تر بوده است و باید به آن اعتماد کرد، ولی در نهایت می‌توانید به نوع بسته‌بندی هم توجه داشته باشید چون معمولا کارخانه‌های معتبر بین‌المللی هرگز برای تولیدات خود بسته‌بندی نامناسب درنظر نخواهند داشت و متناسب با جایگاهشان در بازار بسته‌بندی شکیل را مورد توجه قرار می‌دهند.

توصیه‌ای برای نگهداری بهتر
همان‌طور که قبلا نیز اشاره شد ظروف کریستالی معمولی برای مصارف متفاوتی تولید می‌شوند، بنابراین جای تردید نیست نحوه نگهداری و مراقبت از آنها نیز کاملا متفاوت است.

حالا اگر کریستال مورد نظرتان جزو ظروف مصرفی بود کافی است نکاتی کاملا ابتدایی را برایش در نظر بگیرید؛ به عنوان مثال هرگز با سیم ظرفشویی آنها را نشویید و برای جلای بهتر آنها از مایع ظرفشویی استفاده کنید و برای آبکشی آب ولرم به کار ببرید.

استفاده از هرگونه پودر شوینده یا مواد سفید‌کننده برای کریستال واقعا مشکل‌ساز است و باید از آن پرهیز کنید.

اگر خرید شما جزو گروه هنری بود باید مراقبتی متفاوت برایش تدارک ببینید و هرگز آن را با ماده شوینده نشویید، بلکه فقط با استفاده از پارچه نرم و مرطوب آن را تمیز کنید، چون ممکن است لعاب‌های موجود و طرح‌هایش از بین بروند.ارسال نظر

  • نماد اعتماد

فروشگاه اینترنتی کنز، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

با گستره‌ای از کالاهای متنوع برای تمام اقشار جامعه و هر رده‌ی سنی، برای کاربران خود «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی» را تداعی می‌کند. «ارسال سریع»، «ضمانت بهترین قیمت» و «تضمین اصل بودن کالا» سه اصل اولیه است که فروشگاه کنز از نخستین روز تاسیس سعی کرده به آن پایبند باشد و با رعایت این سه اصل، هرسال، حوزه‌های تازه‌ای را در فروش کالا و خدمات، به دایره‌ی فعالیت خود افزوده است.