در دنیای پر استرس و پر اضطراب امروز، آرامش و آسوده بودن خیال، نعمتی است که بسیاری از افراد آرزوی آن را دارند

در دنیای پر استرس و پر اضطراب امروز، آرامش و آسوده بودن خیال، نعمتی است که بسیاری از افراد آرزوی آن را دارند اما برای رسیدن به آرامش تنها آرزو کردن کافی نیست، بلکه لازم است که فرد در این راه تلاش کند و شاید حتی لازم باشد که از تکنیک های روان شناختی برای کاهش نگرانی ها و رفع تنش های روزمره برای رسیدن به آرامش، نشاط و شادی استفاده کند.

آرامش به معنای طمأنینه و راحتی فکر در زندگی، حقیقت مطلوبی است که اسلام آن را ستوده است و راه هایی برای رسیدن به آن تعیین کرده است.
برخی از عوامل رسیدن به آرامش که در متون اسلامی ما آمده است عبارت اند از: یاد خدا ، حسن ظن ، اعتماد به نفس ، دوری از آرزو های دور و دراز، ازدواج ، نظم در زندگی و کارها ، استفاده از شب برای استراحت ، استفاده از غذا های سالم و طبیعی (مثل انگور سیاه) نظافت (مانند شستن سر، شستن لباس و...)
در کنار این عوامل امروزه بشر با ساخت ابزارها و ارائه روش هایی نیز در راستای کمک به تحصل آرامش سهیم بوده است.
یکی از این ابزارها طراحی و ساخت تابلو شنی است.
حرکت آهسته شن و ماسه درون این تابلو علاوه بر زیبایی بخشیدن به محیط اطراف ، آرامشی در ذهن و روح مخاطب ایجاد میکند و نکته قابل توجه این است که با هربار برگرداندن تابلو نقش و طرح جدیدی توسط شن و ماسه ی درون تابلو ایجاد میشود.


  • نویسنده : kanz
  • منتشر شده در : تابلو شنی
  • بازدید: 818
  • نظر : 0

ارسال نظر

  • نماد اعتماد

فروشگاه اینترنتی کنز، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

با گستره‌ای از کالاهای متنوع برای تمام اقشار جامعه و هر رده‌ی سنی، برای کاربران خود «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی» را تداعی می‌کند. «ارسال سریع»، «ضمانت بهترین قیمت» و «تضمین اصل بودن کالا» سه اصل اولیه است که فروشگاه کنز از نخستین روز تاسیس سعی کرده به آن پایبند باشد و با رعایت این سه اصل، هرسال، حوزه‌های تازه‌ای را در فروش کالا و خدمات، به دایره‌ی فعالیت خود افزوده است.